INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.04-30
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

30 września - 4 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Przedstawiamy kilka zdań jego rodziców mówiące właśnie o nim:
Tymek to nasz najmłodszy synek, wymodlony brat Jeremiasza i najlepszy partner zabaw Hani. Jest kochający i troskliwy. Posiada liczne talenty, w szczególności malarski. Projektuje piękne stroje dla mamy, dla Hani i dla lalek. Jest też uzdolniony matematycznie. Lubi bawić się samochodzikami Hot Wheels i klockami Lego. Razem z Hanią świetnie bawią się w farmę. Tymuś kocha zwierzęta, tresuje swojego psa Sorbeta i kota. Jednak jego ulubionym zwierzątkiem jest krowa. Jego marzeniem jest mieć własną krowę.
rodzice: Joanna i Tomasz Lisiakowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com