INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.09.27-1/1
W zerówce czytamy bajki wychowawcze, czyli...
... mama naszej rówieśniczki czytała nam w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury”.

27 września 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
(przysłowie chińskie)
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Jest to książka o małych chłopcu, który ma na imię Adaś. Ma on trudności w funkcjonowaniu w grupie przedszkolnej. Nie radzi sobie z różnymi nieprzyjemnymi dla niego emocjami. Ukrywa przed mamą łzy, które towarzyszą mu w sytuacji codziennego rozstania z nią, ma problemy z konstruktywnym rozładowaniem złości, skierowanej na swoich kolegów z przedszkola, a także boi się ciemności i samotności przed zaśnięciem. Pewnego dnia chłopiec poznaje tajemniczego i bardzo oryginalnego kieszonkowego czarodzieja, który pomaga mu uporać się ze swoimi problemami.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Annie Matuszewskiej prace plastyczne wykonane przez siebie do przeczytanej bajki oraz dyplom podziękowania za odwiedzenie oddziału przedszkolnego i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com