INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.09.27-23
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

23-27 września 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Nasza córeczka Olgunia (często nazywana Guniak), jest jednym z trójki naszych dzieci, ale za to jedyną córeczką. Olgunia jest bardzo wesołym, pogodnym i mądrym człowiekiem, Od najwcześniejszych chwil swojego życia zaskakuje nas swoją kreatywnością i poczuciem humoru. Nasz Guniaczek uwielbia rysować, tańczyć i jeździć konno. Jej ukochany koń to Smyk. Bardzo interesuje się modą i zwyczajami zwierząt, lubi pomagać w gotowaniu, porządkowaniu i dekorowaniu mieszkania. Olgunia uwielbia prace w ogrodzie, spędza bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Jest bardzo wrażliwa i delikatna. Każdy dzień spędzany z nią jest dla nas cudowną przygodą. Mamy ogromne szczęście, że mamy taką córeczkę.
rodzice: mama Ala i tata Tomek

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com