INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.09.20-16-1/1
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze, czyli...
... o tym, jak zerówkowicze stają się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

16-20 września 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Zielone światło – możesz iść,
czerwone światło – stój i czekaj!
Gdy zielone znów zabłyśnie,
śmiało idź, nie zwlekaj!
(... z piosenki pt. „Ruch uliczny”, aut. J. Kucharczyk)
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowaliśmy ruch uliczny oraz zachowania pieszych i kierowców. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaczenie napotkanych znaków regulujących ruch na ulicach. Uczyliśmy się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.
Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia muzyczne. Dzieci podczas nich nauczyły się piosenki pt. Ruch uliczny. Były także zajęcia plastyczne nawiązujące do podejmowanych przez nas wątków. Każde dziecko wykonało dwie wybrane kolorowanki z odniesieniem do znaków drogowych, które mogły zabrać do swoich domów.
W piątek natomiast w naszej szkole odbyło się dla klas 0–III spotkanie z policjantką st. sierż. Esterą Bartol. Jego tematem było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy rad i wskazówek zaproszonego gościa.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com