INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.09.13-09
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

9-13 września 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września mianem „Bohater Tygodnia” był utytułowany Ksawery Kurczewski.
Przedstawiamy kilka zdań jego rodziców mówiące właśnie o nim:
Ksawery jest bardzo żywego i radosnego usposobienia. Interesuje się łowieniem ryb w rzekach i jeziorach. Ma własną wędkę i bardzo często jeździ na wyprawy na ryby z tatą i bratem Antkiem. Ksawery bardzo lubi zabawy na powietrzu, np. często bawi się w ogrodzie z bratem. Uwielbia też jeździć na rowerze. Był już na kilku wyprawach rowerowych wokół jeziora Sarcz w Trzciance. Ksawery umie dobrze pływać samodzielnie na plecach — bez żadnej pomocy, oraz nurkować z maską, a jesienią często jeździ z rodzicami i dziadkami do lasu zbierać grzyby. Ksawery bardzo lubi bawić się modelami pojazdów budowlanych, np. koparkami czy innymi pojazdami specjalistycznymi, jak choćby walcem, śmieciarką, karetką pogotowia i kombajnem. Chętnie słucha czytanych opowieści i książek. Lubi też gry plenerowe i zagadki zgaduj-zgadula
rodzice: Iwona i Piotr Kurczewscy

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com