INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-035-1/1
Dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem, czyli...
... okolicznościowa historia teatralna, świąteczne życzenia, kolędy, zapachy....

22 grudnia 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Marta Sienkiewicz
Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pospieszajcie
Przywitać Pana.
(... z kolędy)
Dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem
Właśnie trwamy w Adwencie — łac. adventus oznacza przyjście. Oczekujemy więc na Narodzenie Jezusa, Zbawiciela Świata. Zależy nam, by przede wszystkim dokonało się ono w naszych sercach.
W piątek, 22 grudnia, podczas ostatniego spotkania przed zimową przerwą świąteczną — w tym Bożym Narodzeniem, w trakcie przeżywanego przez nas dnia skupienia ukazano w naszej szkole okolicznościową historię przygotowaną teatralnie przez klasę IV z wychowawcą panią Martą Sienkiewicz. Uczniowie zaprezentowali nowoczesne przedstawienie, które przypomniało wszystkim o wartości świąt Bożego Narodzenia. Pomimo wielkiego stresu młodzi aktorzy zostali docenieni przez innych i otrzymali ogromne brawa.
Po części artystycznej pani dyrektor Bożena Wargin złożyła wszystkim życzenia, podkreślając ważność spotkania w swoim życiu Nowonarodzonego Zbawiciela. Przedstawiciele klas otrzymali opłatki i wszyscy wrócili do swoich klas na spotkania przedświąteczne. W poszczególnych salach wybrzmiewały życzenia i kolędy, pachniały barszcz czerwony i pierogi z kapustą i grzybami. Również pojawiła się moc upominków zorganizowanych przez rówieśników.
Teraz oczekujemy na Wigilię Bożego Narodzenia przeżywaną w gronie najbliższych.

KONTAKT