INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.03.21
Pierwszy Dzień Wiosny, czyli...
witamy nową porę roku.

21 marca 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. archiwum szkoły)
tekst: Krzysztof Felsmann
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 21 marca 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z samego rana wszyscy uczniowie przynieśli ze sobą produkty do przygotowania zdrowego śniadania z nowalijkami. Były to kolorowe kanapki, owocowe przekąski, koktajle, wspólnie przygotowane w salach lekcyjnych. Nie zapomniano też o pojemnikach na kwiaty, aby przywitać z radością przychodzącą nową porę roku. W ramach tych działań odbył się konkurs klasowy na najpiękniej przygotowany stół ze zdrowym porannym posiłkiem.
Następnie w auli szkolnej mieliśmy wiosenne przedstawienie dla klas II–IV. Było ono przygotowane przez klasę I, Samorząd Uczniowski oraz przedstawicielki klasy IVa. Aktorzy recytowali wiersze o pięknie i radości związanej z wiosną. Potem uroczyście pożegnali zimę, a na cześć nowej ciepłej pory roku wydały radosne okrzyki, wiwaty. Następną częścią występu był śpiew wiosennej piosenki w wykonaniu uczennic klasy IVa. Publiczność włączyła się w śpiew i zanuciła wspólnie refren. Potem zaś przyszła kolej na turniej gier planszowych dla klas V–VIII. W tym to czasie można było wykorzystać własną ulubioną planszówkę lub przeprowadzić zabawę integracyjną dla całego zespołu klasowego. Trzeba zaznaczyć, że w ramach naszego witania wiosny dzieci przyszły do szkoły z jednym wiosennym kwiatkiem, np. tulipanem, żonkilem czy baziami. Mogły to być nawet kwitnące kwiaty doniczkowe. W ten sposób zorganizowaliśmy zielone ozdoby na naszych szkolnych parapetach. Na domiar tego każdy z nas miał zielone przebranie, dzięki czemu akcentowaliśmy naszą radość płynącą z Pierwszego Dnia Wiosny, odchodzenia zimy i przychodzenia do nas pełni życia ukrytego w nowej ciepłej porze roku. Z tego względu, że radości było co niemiara, to pewnie z powodu roztargnienia zamiast tradycyjnych szkolnych plecaków przynieśliśmy do szkoły różne nosidła — koszyki wiklinowe, walizki, wiadra, kartony czy torby do przenoszenia zwięrząt, gdzie schowaliśmy nasze piórniki i zeszyty.
Pamiętaliśmy również, że w dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W związku z tym założyliśmy kolorowe skarpetki będące nie do pary jako symbol niedostosowania społecznego i genowego, z jakim mierzą się dotknięci zespołem Downa.
Jak przystało na niepowtarzalny i pełen atrakcji Pierwszy Dzień Wiosny, nauczyciele w ramach swojego przedmiotu przeprowadzili zajęcia kreatywne. Były więc quizy, filmy edukacyjne, eksperymenty, gry dydaktyczne, teleturnieje. Uczyliśmy się zatem nieszablonowo i wiosennie.
Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z okazji Pierwszego Dnia Wiosny:
https://youtu.be/kE3RM1Cj26g.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com