INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.01.31
Działania Samorządu Uczniowskiego — styczeń 2022, czyli...
nie próżnujemy.

31 stycznia 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego — styczeń 2022
W styczniu 2022 r. był zaledwie tydzień nauki stacjonarnej, ale mimo to nasz Samorząd Uczniowski nie próżnował. Wręcz przeciwnie, u nas w szkole był bardzo intensywny tydzień poprzedzający ferie zimowe, kiedy to wiele się wydarzyło. Podczas nauki zdalnej po Nowym Roku odbyło się po raz pierwszy w takiej formie spotkanie online SU. Powodem tego było wprowadzenie takiej formy kształcenia po świętach oraz krótki czas na działania samorządowe, więc trzeba było omówić zadania, przygotować się i wdrożyć je do realizacji. Pierwszą naszą aktywnością było zorganizowanie plebiscytu na gazetkę klasową dotyczącą bezpiecznych ferii. Każda klasa miała przygotować według własnych ambitnych pomysłów ścienną prezentację na temat tego, jak rozważnie przeżyć ten wolny czas od życia szkolnego. Pomysłów było wiele, ale najlepsze okazały się te, które ukazały największy samodzielny wkład uczniów w wykonanie przyjętych czynności. Jak się okazało, I miejsce zdobyła klasa I, II miejsce — klasa V, a III miejsce — klasa VI. Pierwszoklasiści z racji możliwości przychodzenia na lekcje do szkoły już zostali nagrodzeni. Pozostałe klasy zostaną wyróżnione po powrocie z nauki zdalnej i również otrzymają nagrody.
Kolejnym przedsięwzięciem była akcja "Dzień bez mundurka", tzw. dzień kolorowy. Tym razem był to dzień zimowy. Uczniowie mieli przebrać się odpowiednio na biało lub odcienie tego koloru. Ponadto punktowane były stroje nawiązujące do zimy — przebrania w śnieżynki, bałwanki, postaci kojarzące się z tą zwykle śnieżną porą roku. Było wiele kreatywnych pomysłów, strojów, stylizacji.
Samorząd Uczniowski uaktualnił również gazetkę tematyczną. Pojawił się akcent zimowy. I kto by pomyślał, że tyle się wydarzyło w zaledwie tydzień?! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Działamy na pełnych obrotach, nawet mimo nauki zdalnej jesteśmy w stanie przeprowadzić wiele ciekawych inicjatyw, tak więc możecie być pewni, że w lutym też wiele się wydarzy, za co będzie odpowiedzialny SU.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com