INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.06.14
Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży
„Blaski i cienie 30 lat wolności”, czyli...
... wiedza i spostrzeżenia dotyczące przemian zachodzących w naszym kraju.

14 czerwca 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Leszek Malicki)
tekst: Andrzej Poniatowski
Wolność to dobra rzecz, dlatego trzeba bardzo uważać, ażeby nikt nie brał jej sobie za wiele.
(Henryk Mann, pisarz)
Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży „Blaski i cienie 30 lat wolności”
W piątek, 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły Dorota Urban oraz Patryk Waciński wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka oraz Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance zatytułowanej „Blaski i cienie 30 lat wolności”.
Prowadzący debatę burmistrz miasta Krzysztof Jaworski oraz radny Rady Miejskiej w Trzciance Marcin Walkowiak zachęcali uczestników do dzielenia się uwagami. „Chcielibyśmy, żeby to z waszej strony płynęła wiedza i spostrzeżenia dotyczące przemian zachodzących przez ostatnie 30 lat w naszym kraju.” — powiedziano nam na początku.
Uczniowie wymieniali pozytywne następstwa przemian ustrojowych, takie jak wejście do NATO, Unii Europejskiej i płynące z tego korzyści. Zwracali uwagę na możliwość przemieszczania się bez konieczności okazywania dokumentów tożsamości na granicach czy możliwość znalezienia zatrudnienia za granicą. Zwracano również uwagę na cienie demokracji: wysoki poziom agresji w debacie publicznej czy brak obiektywizmu mediów.
Warto nadmienić, że naszymi partnerami w debacie miejskiej byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com