INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.06.03
Dzień Mamy w klasie Ib, czyli...
... uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci dzieci i mam.

3 czerwca 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Paulina Jagieła-Śliwińska)
tekst: Agnieszka Sofij
Wymaluję na laurce czerwone serduszko,
Ptaka, co ma złote piórko i kwiaty w dzbanuszku.
Żyj mamusiu moja miła sto lat albo dłużej!
Bądź wesoła i szczęśliwa, zdrowie niech Ci służy!
(NN „Laurka”)
Dzień Mamy w klasie Ib
W poniedziałek, 3 czerwca, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Imprezę przygotował pan Bartosz Śliwiński wraz z dziećmi uczęszczającymi do klasy Ib. Na wstępie uczniowie wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane korale, po czym zaprosiły je do odtańczenia wspólnego poloneza.
Po tak uroczystym wstępie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Dzieci słowem, piosenką i grą na instrumentach wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Wszystkie mamy z uwagą i wzruszeniem obejrzały występ swoich pociech.
Po części oficjalnej odbył się poczęstunek w sali lekcyjnej klasy Ib. Tam dzieci odśpiewały swoim mamom Sto lat i wręczyły im piękne odlewy swoich dłoni. Namalowały także portrety mam, a naszym zadaniem było odszukać samą siebie na prezentowanych wizerunkach.
Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i mam.
Dziękujemy za pomoc pani Paulinie Jagiele-Śliwińskiej i rodzicom uczniów, którzy pomogli w przygotowaniach do wspólnego świętowania, a panu Bartoszowi Śliwińskiemu, wychowawcy klasy Ib, dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do tak pięknego Dnia Mamy.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com