INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-149
Tablet dla szkoły w ramach MegaMisji, czyli...
... efekt zadań realizowanych w ogólnopolskim programie edukacyjnym
dla szkół podstawowych.

10 stycznia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Agnieszka Werte)
tekst: Agnieszka Werte
Coraz młodsze dzieci korzystają z technologii. Warto wspierać je w tym, by robiły to w sposób właściwy, z pożytkiem dla swojego rozwoju i zachowaniem równowagi między światem wirtualnym a realnym.
(Grzegorz Kasdepke, Honorowy Ambasador MegaMisji)
Tablet dla szkoły w ramach MegaMisji
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w nagrodę za realizowane zadania w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół podstawowych MegaMisja, nasza szkoła w dniu 10 stycznia 2019 r. otrzymała kolejną nagrodę, jaką jest tablet Huawei MediaPad T5. Pomoże on naszym uczniom w odkrywaniu dobrych i bezpiecznych stron technologii.
Dla przypomnienia podajemy, że MegaMisja to program przeznaczony dla klas I-III dotyczący cyfrowej edukacji dla dzieci i nauczycieli, realizowany w naszej szkole przez p. Agnieszkę Werte i p. Magdalenę Sienkiewicz. Uczniowie podczas zajęć zdobywają ważne w zdigitalizowanym świecie kompetencje, wiedzę i umiejętności, uczą się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich. Dowiadują się, w jaki sposób unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci, a wszystko to odbywa się z pomocą Psotnika — komputerowego bohatera.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne nagrody za naszą aktywność w sferze kodowania!
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com