INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-071
Pasowanie na ucznia, czyli...
... ślubowanie pierwszoklasisty i jeszcze dobre słowa, prezenty, pamiątkowe zdjęcia
i poczęstunek w pięknie przygotowanych na tę okazję klasach.

30 października 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Agnieszka Werte
Honor i prawdę będziemy cenili,
Ojczyźnie zawsze wiernie służyli.
Dbali, by piękna była nasza mowa
i nigdy nie łamali danego słowa.
(... z roty Ślubowania Pierwszoklasisty)
Pasowanie na ucznia
We wtorek, 30 października, w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. W uroczystości wyjątkowo w tym roku wzięły udział dwa zespoły klasowe: klasa Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Werte oraz klasa Ib — wychowawcy p. Bartosza Śliwińskiego.
Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość występem pt. „Czy kto wierzy, czy nie wierzy, szkoła zrobi z nas rycerzy…”. W pierwszej scenie dzieci przedstawiły swoje obawy związane ze szkołą. Druga część ukazywała dzieje uczniów po miesięcznym pobycie w szkole. Jak się okazało, wszystkie początkowe dziecięce obawy już minęły, a lęk zastąpiła radość z nauki. Zdobytą wiedzę sprawdzał rycerz, który postanowił egzaminować dzieci z pisania, czytania, liczenia i wiedzy o Polsce.
Po części artystycznej najmłodsi przystąpili do ślubowania:
Taką deklarację złożyło 27 uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor szkoły Bożena Wargin dokonała pasowania na ucznia, po czym złożyła dzieciom piękne życzenia na dalszy etap nauki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom pasowania, a obie klasy pierwsze dostały w nagrodę po dwie gry planszowe. Prezenty i dobre słowa przekazali również rodzice uczniów, ofiarując pierwszoklasistom kuferki pełne słodkich niespodzianek i nie tylko, jak również — pani wiceburmistrz Trzcianki Grażyna Zozula, dając dzieciom notesiki, długopisy i kolorowanki oraz ks. proboszcz Wawrzyniec Skraba MS, wręczając najmłodszym łakocie.
Na zakończenie spotkania zostały zrobione nowo mianowanym uczniom pamiątkowe zdjęcia i dzieci wraz z rodzicami oraz gośćmi udali się na poczęstunek do pięknie przygotowanych na tę okazję klas.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka!
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com