INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-056
Wycieczka rowerowa klasy VI do Stradunia, czyli...
... szóstoklasiści mieli możliwość podziwiać przyrodę i zintegrować się,
pobyć ze sobą w miłej atmosferze.

20 października 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Marzena Felsmann)
tekst oprac. Marzena Felsmann
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.
(św. Augustyn)
Wycieczka rowerowa klasy VI do Stradunia
Korzystając z ostatnich dni pięknej jesiennej pogody, w sobotę, 20 października, klasa VI wybrała się na wycieczkę rowerową. Mimo wiatru trasa okazała się całkiem przyjemna. Dotarliśmy do Stradunia, gdzie czekało już na nas rozpalone ognisko, więc zziębnięci mogliśmy się skupić dookoła niego, by upiec sobie kiełbaskę.
Wielką niespodzianką okazało się ciasto przygotowane z okazji urodzin wychowawczyni Marzeny Felsmann. Dzieci trzymały to w tajemnicy, co było bardzo zaskakujące, ale także przyjemne. Po zjedzeniu kiełbaski i deseru w postaci pysznego tortu brownie przygotowanego przez Ninę Król wraz z jej mamą dzieci wspierane przez rodziców naszej koleżanki podczas naszego pobytu w Straduniu — panią Dorotę i pana Bogumiła Królów, oddały się emocjonującym wyścigom rzędów.
Warto dodać, że towarzyszył nam miś Franek. Jest on szkolną maskotką klasy IV. Swoją obecnością i mądrością uczy czwartoklasistów czytania, mobilizuje do referowania przeczytanych tekstów w specjalnym zeszycie relacji czytelniczych. Z racji tego, że Franek był akurat w dniu wycieczki rowerowej szóstoklasistów pod opieką wychowawczyni klasy VI, to korzystając z okazji wybrał się z nami na naszą wyprawę i był zadziwiony wszystkimi naszymi przygodami.
Przedpołudnie upłynęło nam bardzo miło. Mieliśmy możliwość podziwiać przyrodę i zintegrować się, pobyć ze sobą w miłej atmosferze.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com