INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-039
Orszakowe warsztaty organizacyjne, czyli...
... powoli przygotowujemy się do V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli.

22 września 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (źródło: Fundacja Orszak Trzech Króli)
tekst: Krzysztof Felsmann
ODNOWI OBLICZE ZIEMI — hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli
Orszak Trzech Króli - warsztaty organizacyjne
Powoli zbliża się V Trzcianecki Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w niedzielę 6 stycznia 2019 r. Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra i 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Fundacja Orszak Trzech Króli wydała książkę Papież Bożego Narodzenia. Jej autorem jest p. Paweł Zuchniewicz. Publikacja mówi o świętości papieża i jego wpływie na historię Polski i świata. Jest w niej też wywiad udzielony przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Opowiada on, w jaki sposób Jan Paweł II spędzał Boże Narodzenie.
W związku z powyższymi rocznicami Trzcianecki Orszak Trzech Króli 2019, jak i również inne w Polsce, przejdzie pod hasłem „Odnowi oblicze Ziemi”, a jego scenariusz będzie nawiązywał do nauczania naszego wielkiego rodaka.
W dniu 22 września 2018 r. w Warszawie odbyły się orszakowe warsztaty organizacyjne. Omówiono historię i ideę orszaków oraz sprawy formalno-organizacyjne. Podano również przewodnie hasło, scenariusz, cel zbiórki i konkursy, które czekają nas w styczniu przyszłego roku. Dyskutowano też w grupach roboczych nad giełdą doświadczeń i pomysłów. Byliśmy tam także, reprezentując nasze miasto.
W corocznym przedsięwzięciu organizowanym z okazji obchodów Objawienia Pańskiego uczestniczy ponad 680 miejscowości.
Papież Franciszek zachęca, aby w październiku codziennie odmawiać Różaniec, a po nim „Modlitwę do św. Michała Archanioła”. Również zachęcamy do tego, bo nikt nie zapewni Kościołowi lepszej opieki i ochrony, niż Matka Boża i św. Michał Archanioł.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com