INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-038
Klasa III na zajęciach przyrodniczych w Straduniu, czyli...
... to był niezapomniany dzień, dopisała nam pogoda i humory.

16 października 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Agnieszka Kapela
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.
(Albert Einstein, fizyk i noblista)
Klasa III na zajęciach przyrodniczych w Straduniu
We wtorek, 16 października, uczniowie klasy III wybrali się do Stradunia na zajęcia przyrodnicze.
W pobliskim lesie poznawali piętra lasu, poszukiwali grzybów jadalnych i trujących, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste. Nad jeziorem obserwowali ptactwo wodne, takie jak dzikie kaczki i łabędzie. Następnie wszyscy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Wojada, gdzie dzieci karmiły konie, króliki, szynszyle, gęsi, kury, perliczki, papugi i pawie. W tym niezwykłym miejscu uczniowie przekonali się, że praca rolnika jest bardzo trudna i ciężka.
Po obserwowaniu przyrody przyszedł czas na zabawy integracyjne i przejażdżkę bryczką. Następnie udaliśmy się do naszego kolegi z klasy Miłosza Króla, gdzie czekali na nas jego rodzice. Państwo Dorota i Bogumił Królowie przygotowali dla nas słodki poczęstunek oraz ognisko, dzięki któremu mogliśmy upiec pyszne kiełbaski. Po wspólnym posiłku dzieci odpoczęły na hamakach, pograły w piłkę, pohuśtały się na huśtawkach i pobawiły się w wysokim drewnianym domku.
To był niezapomniany dzień, dopisała nam pogoda i humory. Do szkoły wróciliśmy z planem kolejnej wyprawy. Serdecznie dziękuję państwu Dorocie i Bogumiłowi Królom za wspaniałą gościnę.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com