INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-022
Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę publiczną, czyli...
... co oznacza zawód bibliotekarza oraz co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem.

4 października 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Biblioteka, biblioteka,
takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
i komiksy z Myszką Miki.
Książki to najlepsi przyjaciele,
nie zasmucą, a nauczą wiele!
pilnie dzieci je czytajcie
i swój umysł rozwijajcie.
(„Biblioteka” aut. NN)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W czwartek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu.
Celem wyjścia było zapoznanie najmłodszych z biblioteką, w której pani bibliotekarka wyjaśniła nam, co oznacza zawód bibliotekarza, co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem, jakie książki znajdują się w zbiorach bibliotecznych oraz jak należy się zachować, kiedy znajdujemy się w czytelni. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali oraz oglądali książki znajdujące się na półkach Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny.
Następnie zerówkowicze uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, które poprowadziła pani Wioletta Kasztelan. Z zainteresowaniem i skupieniem słuchali bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Dzieci z oddziału przedszkolnego będą raz w tygodniu uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych.
Spotkania w bibliotece przybliżą przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com