INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-010
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, czyli...
... niezwykła przygoda czekająca na najmłodszych — Test na przedszkolaka.

20 września 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jestem małym przedszkolakiem,
ale dużo już potrafię.
Ja się uczę, gdy się bawię,
bo w zabawie jest ciekawie.
(... z piosenki aut. Danuty Zawadzkiej)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W czwartek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Po śniadaniu pani Ewa Koniuszy, wychowawca naszej zerówki, otworzyła pudełko, w którym znajdował się list oraz koperty z zadaniami przeznaczonymi dla nas. Dzieci z niezwykłej korespondencji dowiedziały się, że 20 września jest bardzo ważnym dniem dla przedszkolaków. Z tej okazji czekała na najmłodszych niezwykła przygoda Test na przedszkolaka. Dzieci miały wspólnie wykonać sześć zadań. Za każde wykonane polecenie można było dostać jeden punkt.
Przykładowe zadania, z którymi trzeba było się uporać, to m.in. wymienienie zasad obowiązujących w sali przedszkolnej, podanie „magicznych słów”, a także powiedzenie, jakiego wyrazu używamy, wchodząc rano do szkoły, a jakiego — wychodząc z niej, gdy wraca się z rodzicami do domu, wspólne ustalenie, jaka jest nasza ulubiona i najciekawsza zabawa, zaśpiewanie piosenki oraz opowiedzenie słuchającym, co oznacza być dobrym kolegą.
Dzieciom z oddziału przedszkolnego udało się wykonać wszystkie zadania, więc zdobyły maksymalną liczbę punktów w przeprowadzanym teście. Można zatem śmiało powiedzieć, że najmłodsi stali się prawdziwymi przedszkolakami.
Na zakończenie zabawy czekała na dzieci słodka niespodzianka: ciasteczka i także upominki w postaci balonika i medalu z życzeniami.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com