INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-092-1/1
Prezentacja judo, czyli...
... grupa Judo Jopek Team o sporcie, który pomaga rozwijać się prawidłowo
i uzyskiwać ponadprzeciętną sprawność fizyczną.

11 grudnia 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Bartosz Śliwiński)
tekst: Krzysztof Felsmann
Dzięki judo wyciągnąłem wielką naukę, która pozwoliła mi dogłębnie poznać samego siebie
(Carlos Gracie, judoka)
Prezentacja judo
W poniedziałek, 11 grudnia, w naszej szkole gościli przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego 3 w Pile. Była to grupa Judo Jopek Team. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia sprawnościowe z elementami judo, adresowane dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych. Dowiedzieliśmy się, że aby młodzi mogli rozwijać się prawidłowo, uzyskiwali ponadprzeciętną sprawność fizyczną i biegle opanowali umiejętność bezpiecznego padania, świetnie się przy tym bawiąc, powinni skorzystać właśnie z tej formy aktywności, jakim jest judo — japońska sztuka walki wręcz, uprawiana jako dyscyplina sportowa.
Zajęcia rozpoczną się od stycznia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance. Poprowadzi je wykwalifikowana kadra trenerska, trener kadry narodowej w judo, szkoleniowcy, którzy wychowali wielu medalistów mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i pucharów świata.
Mogliśmy zobaczyć ćwiczenia w wykonaniu chociażby Pauli Kułagi, która we wrześniu 2017 roku zdobyła złoty medal w 61. Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo w Opolu. Również sami spróbowaliśmy, jak to jest być judokiem.
>
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com