INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-084-1/1
II miejsce i wyróżnienie w finale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego, czyli...
... kochamy poezję i umiemy ją zaprezentować.

2 grudnia 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Daj rękę, pójdziemy wstecz po naszych wspólnych śladach,
pozwól, że poprowadzę cię raz jeszcze.
(Halina Poświatowska, „Opowieść dla przyjaciela”)
II miejsce i wyróżnienie w finale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego
W sobotę, 2 grudnia, w I Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie odbył się finał Międzywojewódzkiego XVIII Konkursu Recytatorskiego „O laur Haliny Poświatowskiej”. Organizatorem eliminacji jest Regionalne Towarzystwo Kultury w Świebodzinie. Wcześniej w głównych miastach Polski odbyły się półfinały. Wtedy też informowaliśmy, że do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie nasze uczennice — Julia Dziamska z klasy VII i Lena Felsmann z klasy VI.
Podczas finałowych prezentacji poezji Haliny Poświatowskiej (1935–1967) usłyszeliśmy szereg bardzo ciekawych, artystycznie bogatych deklamacji. W trakcie wyrazistego i ekspresyjnego wygłaszania liryków przepojonych motywami wzajemnie przenikającej się miłości i śmierci, wskazywania ludzkiej ograniczoności, przemijalności, niedoskonałości ludzkiego ciała i jednocześnie jego niebywałego piękna mogliśmy przenieść się w świat nieprawdopodobnie opisywanej rzeczywistości, uwiarygodnionej subtelnością i wrażliwością przywoływanej poetki.
Miło nam przekazać, że dwie nasze reprezentantki ponownie zostały nagrodzone w finale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego, podczas którego na wysokim poziomie prezentowali się w osobnych kategoriach przybyli do Świebodzina z całej Polski uczestnicy szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Lena Felsmann zdobyła II miejsce, a Julia Dziamska — wyróżnienie. Opiekę merytoryczną nad uczennicami pełniła nauczyciel języka polskiego Marzena Felsmann.
Gratulujemy!

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com