I i III miejsce w gminnych mistrzostwach lekkoatletycznych, czyli...

tekst: Marcin Wiśniewski
Kto nie próbuje, ten nie wie jak smakuje sukces.
(Grzegorz Wójtowicz, siatkarz i olimpijczyk)
I i III miejsce w gminnych mistrzostwach lekkoatletycznych
We wtorek, 25 kwietnia, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii klas szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z gminy Trzcianka w kategoriach dziewcząt i chłopców. Każdy z zawodników miał do pokonania cztery konkurencje: bieg na 60 m, bieg na 600 m dziewcząt i bieg na 1000 m chłopców, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Po zaciętej rywalizacji nasz zespół dziewcząt uplasował się na III miejscu, zespół chłopców natomiast zajął ostatecznie I miejsce, awansując tym samym do Mistrzostw Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Odbędą się one w dniu 6 maja br. w Wieleniu. Nasi przedstawiciele będą reprezentować gminę Trzcianki podczas tych sportowych zmagań. Życzymy im więc dobrego kolejnego występu w zawodach.
Zawodnikiem, który zdobył najwięcej punktów w kategorii chłopców, był nasz reprezentant Mikołaj Kanoniuk z klasy VI. Zdobył on w klasyfikacji podsumowującej 434 punkty.