INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2022.05.28
Festyn rodzinny, czyli...
nasz wspólny czas zabaw i radości.

28 maja 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann i ks. Marcin Libera MS)
tekst: Krzysztof Felsmann
Festyn rodzinny
W sobotę 28 maja 2022 r. przeżywaliśmy festyn rodzinny — nasze szkolne święto. Chcieliśmy w ten sposób powrócić do wspólnego przebywania ze sobą, zabaw i zwyczajnych rozmów, kiedy to w poprzednich dwóch latach szkolnych nie mogliśmy przeżywać tego wydarzenia z powodu stanu epidemii. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, z samego rana przybyli do szkoły, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym. Niestety deszczowa i wietrzna aura nie pozwoliła nam na swobodne spotkanie na dziedzińcu szkolnym, więc musieliśmy schronić się na holu szkolnym, w salach lekcyjnych i auli szkolnej. Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.
Były występy artystyczne dzieci. W ten sposób wzajemnie się obdarzaliśmy swoją obecnością i niezwykłymi umiejętnościami, jakie w nas drzemią. Oprócz pokazu talentów były też gry zręcznościowe, malowanie twarzy, robienie barwnych warkoczyków i konstruowanie balonowych zwierzaków. Posilaliśmy się ciastami, grillowaną kiełbasą, słodkimi goframi i napojami.
Cieszymy się, że mogliśmy się wspólnie spotkać w szkole, ale w chwili wyjątkowej, bo pełnej rozrywki i relaksu, a nie ciężkiej dydaktycznej pracy, jaka nam na co dzień towarzyszy w szkolnej rzeczywistości.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com