INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2021.10.22
Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland, czyli...
gościmy w niezwykłym gospodarstwie wiejskim w Klotyldzinie

22 października 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krystyna Słowińska)
tekst: Ewa Koniuszy
Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
W piątek 22 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa wiejskiego Alpakoland w Klotyldzinie koło Margonina.
Pani Milena, przewodnik farmy alpak i innych zwierzaków, oprowadzała nas po wszystkich zagrodach, przekazując podstawowe informacje o mieszkańcach tego niezwykłego miejsca. Widzieliśmy króliki, kozy, owce, świnie, osła francuskiego, konie, krowę, byka, kota oraz stado wspaniałych alpak, które zrobiły na nas największe wrażenie. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachować się przy zwierzętach i jak o nie dbać, żeby zasłużyły na nasze zaufanie. Mogliśmy bezpośrednio z nimi obcować, głaskaliśmy je, karmiliśmy marchewkami, przytulaliśmy się do nich oraz fotografowaliśmy się z różnymi przedstawicielami tej wielkiej rodziny zwierzęcej. Przejażdżka na kucyku oraz beztroska zabawa na bezpiecznym placu zabaw z wykorzystaniem trampoliny, zjeżdżalni, rowerów, samochodów oraz piłek zapewniały nam moc atrakcji. Pobyt w Alpakolandzie był dla nas niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.
Dziękujemy kierowcy, panu Krzysztofowi Krügerowi, za bezpieczną podróż autokarem i Komendzie Policji w Czarnkowie za kontrolę stanu technicznego pojazdu i zachowanie bezpieczeństwa naszych małych podróżników.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com