INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2018-19-078
Gala V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli, czyli...
... przyszli do nas zaproszeni goście, którzy swoją obecnością i działaniem
przyczynili się do uświetnienia naszych miejskich jasełek.

1 lutego 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć,
większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.
(Richard Paul Evans, pisarz)
Gala V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli
W piątek, 1 lutego, spotkaliśmy się w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej podczas gali V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Przyszli do nas zaproszeni goście, którzy swoją obecnością i działaniem przyczynili się do uświetnienia naszych miejskich jasełek. Cieszyliśmy się, że po raz kolejny udało nam się wspólnie świętować w dniu 6 stycznia w trakcie przeżywanego Objawienia Pańskiego. Każdy zaangażowany w orszakowe przedsięwzięcie otrzymał od nas w ramach wyrazów wdzięczności pamiątkowy upominek i okolicznościowy dyplom.
Trzcianka dzięki wsparciu wielu osób, w tym przybyłych do nas gości, mogła być jedną z 752 miejscowościach w Polsce, gdzie przeszły ulicami tłumne korowody z okazji chrześcijańskiej uroczystości. Przypominamy, że pokłon Dziecięciu Bożemu oddały też orszaki poza granicami naszego kraju, m.in. w Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Austrii, Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie oraz w Kongo, Rwandzie, Kazachstanie, USA, Boliwii oraz w Palestynie. Tym razem powędrowaliśmy pod hasłem „Odnowi oblicze Ziemi”.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów zobaczymy się podczas ważnego dla naszej lokalnej społeczności VI Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com