INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2018-19-062
Spotkanie adwentowe, czyli...
... wspólne śpiewanie pieśni adwentowych, aukcja ozdób świątecznych i szkolnych kalendarzy
oraz spektakl szkolnego koła teatralnego.

17 grudnia 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,
w swej chwale do nas zejdź! Marana tha!
Gdy miłość swą okażemy w krąg,
przychodzisz już na ziemię swą.
(...z pieśni adwentowej)
Spotkanie adwentowe
Coraz bliżej nam do Bożego Narodzenia. Adwent stanowi czas oczekiwania prowadzący nas do przeżywania ważnego wydarzenia zbawczego, jakim jest narodzenie Mesjasza. Już niedługo wszyscy zgromadzimy się przy stole wigilijnym w dniu 24 grudnia. Będziemy wspólnie przyglądać się, jak wygląda nasze życie w tym ciągłym pędzie codzienności. Zatrzymamy się na moment, by ponownie przypomnieć sobie, że nieustannie pielgrzymujemy do Chrystusa, a celem jest osiągnięcie wieczności z udziałem Jezusa, którego świat ujrzał jako Dziecię Boże.
Trwając w przededniu Bożego Narodzenia, w poniedziałek, 17 grudnia, zgromadziliśmy się w auli Zespołu Szkół Technicznych. Na spotkaniu adwentowym byli obecni uczniowie, ich rodzice, dziadkowie i bliscy, a także nauczyciele. Wszystkich przywitała dyrektor szkoły Bożena Wargin. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Kartka z kalendarza”. Przedstawiciele społeczności szkolnej wykonali piękne rysunki i malunki przedstawiające wybrany miesiąc. Najciekawsze ilustracje ozdobiły okolicznościowo specjalnie wydany szkolny kalendarz. Były też występy wokalne uczniów. Podczas spotkania adwentowego nie zabrakło tradycyjnej aukcji ozdób świątecznych. Licytanci gorąco rywalizowali ze sobą, by móc zdobyć tę jedyną wymarzoną i upatrzoną rzecz, która wspaniale może przyozdobić każdy dom, nadając mu bożonarodzeniową atmosferę. Była też możliwość skorzystania z asortymentu stoisk wypełnionych lalkami, aniołami, stroikami, kalendarzami, ciastami i cytrynkami św. Faustynki.
Na zakończenie spotkania adwentowego przed publicznością wystąpił uczniowski zespół teatralny. Aktorzy przedstawili historię biednego Mateusza. Poczciwy szewc nieustannie pomagał różnym ludziom będącym w potrzebie. Jednemu pożyczył pieniądze, drugiemu naprawił buty, trzeciemu użyczył okrycia chroniącego przed zimowym zimnem. Mateusz niecierpliwie oczekiwał na przyjście Jezusa z okazji Bożego Narodzenia. Dopiero pod koniec na scenę wkroczyła postać w bieli — Syn Boży, który zaskakująco oznajmił bohaterowi, że nieustannie gości On w naszym życiu pod postaciami osób potrzebujących. Warto więc przyglądać się tym, którzy pragną naszej pomocy bądź szukają zainteresowania i miłości.
W trakcie spotkania adwentowego odśpiewaliśmy też znane kolędy. Słowa tych staropolskich pieśni wprowadziły nas w klimat zbliżających się świąt. Już niedługo będzie Boże Narodzenie.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com