INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2018-19-023
Europejski Tydzień Kodowania, czyli...
... nasza szkoła wraz z uczniami klas 0–III bierze udział
w działaniach związanych z kodowaniem.

19 października 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Magdalena Sienkiewicz)
tekst: Magdalena Sienkiewicz
Jeżeli nauka może być zabawą, to bardzo dobrze.
(Ian McEwan, pisarz)
Europejski Tydzień Kodowania
Już po raz piąty organizowany jest EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku przypada w dniach od 6 października do 21 października. Celem tej inicjatywy jest promowanie kodowania i programowania.
Polska od 3 lat uczestniczy w tym projekcie. Również nasza szkoła wraz z uczniami klas 0–III w tym roku widnieje na mapie placówek, które zgłosiły swoje zaplanowane wydarzenia związane z kodowaniem do organizacji zajmującej się propagowaniem EU Code Week.
Zgłosiliśmy aż siedem wydarzeń. Opisaliśmy je i zostały one zaakceptowane i docenione przez ambasadorów CodeWeek, a co z tym związane — otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w tym wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu.
Od roku odbywają się w naszej szkole zajęcia z kodowania i na wielu lekcjach pracujemy z kolorowymi kubeczkami lub beebotami. Dzieci z oddziału zerowego oraz klas I–III wzięły udział w działaniach związanych z kodowaniem, a w piątek, 19 października, w auli naszej szkoły spotkaliśmy się, aby podsumować nasze starania. Zerówkowicze przygotowali roboty z surowców wtórnych. Klasy Ia i Ib budowały wieże z kubeczków. Klasa II kodowała beebota, aby dojechał do wyznaczonego celu. Z kolei klasa III odkodowywała zaszyfrowane jesienne obrazki.
Na końcu naszego spotkania wszyscy odtańczyliśmy taniec robotów. Działania, które zgłosiliśmy jako wydarzenia do CodeWeek, są do obejrzenia na specjalnie temu poświęconej stronie internetowej: https://codeweek.eu → , np.:
  • kodowanie serca i haseł związanych z naszym patronem — św. s. Faustyną,
  • zadania wykonane zgodnie z programem „Uczymy dzieci programować”,
  • praca z kubeczkami z okazji Dnia Drzewa.
Organizatorkami działań dotyczących Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole były pani Magdalena Sienkiewicz oraz pani Agnieszka Werte.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com