INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2017-18-059-1/1
Spotkanie adwentowe, czyli...
... wspólne śpiewanie pieśni adwentowych, aukcja ozdób świątecznych i szkolnych kalendarzy oraz spektakl szkolnego koła teatralnego.

19 grudnia 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Marzena Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,
w swej chwale do nas zejdź! Marana tha!
Gdy miłość swą okażemy w krąg,
przychodzisz już na ziemię swą.
(...z pieśni adwentowej)
Sztukoteka - Iluminacje
Właśnie trwamy w Adwencie — łac. adventus oznacza przyjście. Oczekujemy więc na Narodzenie Jezusa, Zbawiciela Świata. Zależy nam, by przede wszystkim dokonało się ono w naszych sercach.
Nasza społeczność szkolna właśnie z tej okazji w poniedziałek, 18 grudnia, przybyła do auli Zespołu Szkół Technicznych, gdzie tym razem odbyło się spotkanie adwentowe. Najpierw w oczekiwaniu na Mesjasza mogliśmy wspólnie śpiewać pieśni adwentowe. Kolejnym punktem programu była aukcja ozdób świątecznych i szkolnych kalendarzy tworzonych przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Pomysłowe ilustracje malowniczo przywoływały na myśl poszczególne miesiące, które będą nas czekać w 2018 r. Oczywiście najlepsi twórcy kalendarzowych obrazów zostali nagrodzeni w ramach zorganizowanych w naszej szkole eliminacji ilustratorskich.
Następnie na scenie pojawili się uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego. Wystąpili oni ze spektaklem Koronki i kordonki. Przedstawienie pozornie opowiadało o powstaniu pór roku. Jednak jego metaforycznym przesłaniem było porozumienie i wzajemne budowanie jedności sprzyjającej dobremu działaniu.
Nadal cierpliwie oczekujemy na Boże Narodzenie. Jeszcze tylko parę dni...

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com