INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-022-1/1
Dwa I miejsca w półfinale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego, czyli...
... kochamy poezję i umiemy ją zaprezentować.

17 listopada 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Marzena Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Daj rękę, pójdziemy wstecz po naszych wspólnych śladach,
pozwól, że poprowadzę cię raz jeszcze.
(Halina Poświatowska, „Opowieść dla przyjaciela”)
Dwa I miejsca w półfinale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego
W piątek, 17 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance odbył się półfinał Międzywojewódzkiego XVIII Konkursu Recytatorskiego „O laur Haliny Poświatowskiej”. Organizatorem eliminacji jest Regionalne Towarzystwo Kultury w Świebodzinie.
Półfinały odbyły się w szeregu miast: w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i wreszcie w Trzciance. Konkurs organizowany jest w 50 rocznicę śmierci wielkiej poetki, jaką była Halina Poświatowska. Recytacje odbywają się w kategorii dziecięcej — z udziałem uczniów szkół podstawowych, oraz w kategorii starszych.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Byli to Gabriela Golonka i Zuzanna Patyniak, obie z klasy II gimnazjalnej, Julia Dziamska i Kacper Malicki z klasy VII oraz Lena Felsmann i Maria Kotiuszko z klasy VI. Należało przygotować recytacje poezji Haliny Poświatowskiej, dbając o czas interpretacji głosowej trwającej do 2 minut.
Troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu. Kacper Malicki uzyskał wyróżnienie, Lena Felsmann i Julia Dziamska zaś I nagrodę. Obie uczennice będą reprezentowały nasz region w finale konkursu.
Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie w dniu 2 grudnia br.

KONTAKT