INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-017-1/1
Dzień Wszystkich Świętych, czyli...
... mogliśmy zauważyć ogrom tych, którzy swoim życiem potwierdzali
wierność zasadom Ewangelii.

31 października 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Wszyscy święci i święte Boże...
... módlcie się za nami.
(... z litanii)
Dzień Wszystkich Świętych
We wtorek, 31 października, w naszej szkole przeżywaliśmy Dzień Wszystkich Świętych. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w prezentacjach promujących ludzi, którzy — zgodnie z wiarą chrześcijańską — przebywają z Bogiem. Osiągnęli oni Niebo dzięki stosowaniu w swojej codzienności przykazań Bożych, podjęli decyzje opowiadające się za wyborem Jezusa jako swego Zbawiciela.
W trakcie naszych szkolnych spotkań mogliśmy zauważyć ogrom tych, którzy swoim życiem potwierdzali wierność zasadom Ewangelii. Uczniowie i nauczyciele eksponowali w czasie wyjątkowych zajęć przebrania przywołujące na myśl mniej lub bardziej znanych nam świętych. Dzieci i młodzież ukazywali, w kogo w tym dniu się wcielili, co sprawiło, że razem mieliśmy możliwość poznania historii i atrybutów naśladowców Chrystusa.
W trakcie lekcji w auli szkolnej obejrzeliśmy filmy ukazujące świętych w perspektywie nauczania Kościoła katolickiego i rozważań prowadzonych na ten temat przez najmłodszych. Uczestnicząc w konkursach, próbowaliśmy odgadnąć imiona świętych. Bazowaliśmy w tym przypadku na figurach, przedstawieniach ikonograficznych i puzzlach. Tworzyliśmy plakaty odzwierciedlające tytanów wiary. Zastanawialiśmy się, czy dziś również jest możliwe naśladowanie z Jezusa w naszym osobistym doświadczaniu osobowej obecności Boga.
Udaliśmy się do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie składającym się z litanii do wszystkich świętych. Akcentowaliśmy w ten sposób wiarę w życie wieczne. Oddaliśmy również cześć bł. ks. Jerzemu Popiełuszce poprzez ucałowanie jego relikwii, co było naszym wyrazem ufności w obecność Boga w życiu heroicznego kapelana warszawskiej „Solidarności” i obrońcy praw człowieka.

KONTAKT