INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-014-1/1
Akcja „Festiwal sałatek — dla Marii Franciszek datek”, czyli...
... przedsięwzięcie w ramach programu pomocowego „Adopcja Serca”.

24-27 października 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Jadwiga Górska
Nikt na świecie nie żyje wyłącznie dla siebie.
Jesteśmy tu także dla innych.
(Grzegorz I, papierz)
Akcja „Festiwal sałatek — dla Marii Franciszek datek”
We wtorek, 24 października, w Tygodniu Misyjnym w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Festiwal sałatek — dla Marii Franciszek datek”. Szkolne Koło Misyjne wraz z opiekunem pedagog szkolną Jadwigą Górską przeprowadziło to przedsięwzięcie w ramach programu pomocowego „Adopcja Serca”. Zbieraliśmy fundusze na kolejny rok nauki Marii Franciszki Razafindrazanany, która jest uczennicą szkoły św. Piotra w Miandrivazo na Madagaskarze prowadzonej od ponad 40 lat przez misjonarza ks. Mariana Sajdaka MS ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette.
Na ten dzień rodzice i uczniowie przygotowali zdrowe sałatki owocowe i warzywne. Były one sprzedawane społeczności szkolnej za przysłowiową złotówkę. Stanowiło to doskonałą okazję do przeprowadzenia skutecznej edukacji żywieniowej i prawidłowego tworzenia wzorców jedzeniowych oraz ważny element profilaktyki nadwagi i otyłości. Sprzyjało to wszystko w ograniczaniu spożywania przez uczniów produktów niekorzystnych dla naszego zdrowia.
Akcji towarzyszyła też ciekawa wystawa prac plastycznych wykonanych przez naszych podopiecznych. Wyeksponowano plakaty o witaminach, rysunki i prace przestrzenne obrazujące warzywa i owoce.
Podczas pomocowego przedsięwzięcia zebraliśmy kwotę 370 zł. Pieniądze te jeszcze w październiku br. prześlemy Madagaskarce Marii Franciszki Razafindrazanany.
W trakcie akcji dzieci i młodzież oraz nauczyciele mieli możliwość zagłosowania na najlepszą sałatkę. Zwycięską wśród wszystkich potraw składających się z drobno pokrajanych warzyw, owoców i różnych innych dodatków podawanych na zimno, zaprezentowanych u nas w szkole i udostępnionych do degustacji okazała się ta przygotowana przez Oliwię Patyniak z klasy VII.
W dniu 27 października opiekun akcji Jadwiga Górska wręczyła klasie VII nagrodę w postaci zdrowych soczków. Ta akcja charytatywna też niewątpliwie dała możliwość zintegrowania się całego naszego środowiska szkolnego.
Cieszymy się, że dzięki ofiarności i pomysłowości kulinarnej rodziców i uczniów mogliśmy znacząco przyczynić się do wsparcia edukacyjnego Marii Franciszki.

KONTAKT