INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-012-1/1
Wielka olimpiada „7 islands” — tenis ziemny i lekkoatletyka, czyli...
... szósta edycja powiatowego projektu sportowego.

13 października 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości.
(Arkadiusz Gołaś, polski siatkarz i olimpijczyk)
Wielka olimpiada „7 islands” — tenis ziemny i lekkoatletyka
W piątek, 13 października, odbyła się kolejna edycja zawodów w ramach projektu sportowego „7 islands — Wielka Olimpiada Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego”.
Tym razem rywalizowaliśmy w lekkoatletyce i tenisie ziemnym. Czeka nas jeszcze finałowy turniej strzelecki. Będzie to walka o zdobycie ostatniej wyspy w Lubaszu, jak sugeruje nazwa eliminacji.
Projekt jest realizowany przy wsparciu Banku Zachodniego WBK (BZ WBK) w ramach programu „Bank Młodych Mistrzów Sportu” przez klub sportowy TSD Sport, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Radę Młodzieży Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
W czerwcu po raz ostatni mieliśmy okazję rywalizować w ramach naszych rozgrywek. Na tzw. nowej plaży trzcianeckiego jeziora Sarcz mogliśmy się zmierzyć w plażowej piłce ręcznej.
Październikowa edycja była już szóstą. Tym razem zawodnictwo odbyło się w ramach lekkoatletyki i tenisa ziemnego. Rywalizowały ze sobą dwie szkoły — nasza i Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance. Aleksy Marek pchał kulą, na 800 m pobiegła Wiktoria Franczyszyn, sprintem przemierzył 100 m Aleksander Gajeński, Dorota Urban rywalizowała w skoku w dal. Jeśli chodzi o tenis ziemny, naszą szkołę reprezentowali Martyna Andrzejczak i Michał Majchrzak.
Opiekunem naszej reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Wiśniewski.

KONTAKT