INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY   PODSTAWÓWKA     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2017-18-005-1/1
Europejski Dzień Języków, czyli...
... wyjątkowe zajęcia utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że warto jest poznawać inne kraje.

29 września 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Barbara Palczyńska
Die Grenzen meiner Sprache bedeuten die Grenzen meiner Welt.
/Granice mojego języka oznaczają ograniczenie mojego świata./
(Ludwig Wittgenstein, filozof)
Europejski Dzień Języków
W piątek, 29 września, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Do obchodów tego święta uczniowie zaczęli się przygotowywać już dwa tygodnie temu. Wychowawcy klasy VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum wylosowali po jednym kraju europejskim. Zadaniem uczniów było przygotowanie gazetki na temat danego kraju, prezentacji polegającej na wystąpieniu publicznym oraz tradycyjnego dania.
Klasa VII zabrała nas „na wycieczkę” na Maltę oraz poczęstowała pierożkami z ciasta francuskiego z nadzieniem serowym i groszkowym. Klasa II gimnazjalna zaprezentowała nam Belgię oraz przygotowała przepyszne gofry. Klasa III gimnazjalna zaś przybliżyła nam Węgry i ugotowała tradycyjny węgierski gulasz. Na koniec uroczystości reprezentanci każdej z klas wzięli udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat krajów europejskich.
Zwycięzcą została klasa II, która najlepiej zaprezentowała wylosowany kraj.
Mamy nadzieję, że wyjątkowe zajęcia przeprowadzone z okazji Europejskiego Dnia Języków utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że warto jest poznawać inne kraje.

KONTAKT